SEO MythsSEO uygulamaları defansif kendini arama ve arka plan aramaları teşvik ederken, ‘SEO’ terimini aradığınızda ortaya çıkan en iyi sonuçlardan bazılarına şaşıracaksınız. Aslında, Google otomatik olarak SEO sözcüğünün yanındaki negatif yorumları otozugle gönderir. Bu, bu uygulamanın kendisini olumsuz bir üne kavuştuğunun farkına varmaktadır.

Esasen SEO, otomatik arama motoru botlarını ve örümceklerini bir web sayfasına erişmeyi, gerçek amacını ve anlamını çözmeyi ve sonunda arama motorları tarafından gelecekteki referanslar için içeriğini dizine eklemesini kolaylaştırıyor. Web sayfalarını düzenleme süreci, belirli bir arama sorgusu için alakalı arama sonuçları üretebildiğinden, arama motoru kullanıcıları ve arama motorunun kendisi için hızlı ve kullanışlı olmasını sağlar.

Semalt Digital Services’in önde gelen uzmanlarından Artem Abgarian, SEO’nun kötü bir şöhrete sahip olduğunu açıklıyor.
1. İstenmeyen E-Postalar

SEO, yeni ve büyüyen bir uygulama alanı olarak, başlatıcıları ve öğrencileri cezbeder. İş arayışında bu yeni başlayanlar, kurumları ve popüler bireyleri, gelen kutularını haftalık olarak spam gönderen onlarca istenmeyen e-postayla hedeflemektedir. Çoğu kişinin uzman olduğunu iddia etme biçimi onları aldatıcı ve hileli bireyler olarak sunar, dolayısıyla piyasadaki kötü şöhreti verir. Çoğu durumda, e-postalar, hedef şirketlerin inanması için çok fazla problemi düzeltmeye söz verir. Ayrıca, bu kendini ilan SEO uzmanlarının bazıları gerçekten de scammer’lar olur.

2. Dolması Anahtar Kelimelerdolmasi

Anahtar kelime, SEO’nun temelidir. İyi kullanın ve istenilen sonuçları elde edin. Aynı bakımdan, kasıtlı ya da masumca tekrar eden ve dolduran anahtar kelimeler, ağır cezalarla arama sorgusu sonuçlarını işlemek için kullanıyor ve SEO’yu benimsemenin amacına zarar veriyor. Bir makale için anahtar kelime yoğunluğunuz olumlu bir sıralamaya ulaşmak ve arama motorlarından bir ceza almamak için yeterli olmalıdır.

3. Gizleme ve Giriş Sayfaları Sayfaları

Bu karşı üretken uygulama, endeksleme ve sıralamayı değiştirmek amacıyla belirli bir konunun içeriğinde HTML kodlarının kullanılmasını gerektirir. Bir kullanıcı bağlantıyı veya sayfayı tıkladıktan sonra, yalnızca ilk web sitesinde trafik oluşturmak için kullandıkları gerçek içerik anlamı için başka bir web sitesine yönlendirilir. Gizleme ve kapı sayfaları tekniği hem kullanıcıyı hem de arama motorunu rahatsız ediyor ve bu nedenle kötü bir üne kavuşuyor.

4. Ticaret Linkleri

Hepimiz SEO’nun e-ticarette sahip olduğu gücü biliyoruz. Web sitesi sahipleri ve SEO uygulayıcıları, bu gücü kullanmak için ihtiyaç duydukları için arama sorgularında sıralamaları değiştirmek için bağlantılar satın alma gibi uygulamalarda ortaya çıkıyor. Bu bağlantılar sahte sayfa yetkisini algılamadan üreterek sahte bir şekilde arama motorlarını atlar. Ancak, Google gibi meşru motorlar, bu uygulamayı yakalamakta ve suçlulara ağır cezalar uygulanmaktadır.

5. Gizli İçerik ve Bağlantılar

Kullanıcının tıkladığı şeyden farklı içeriği gizlemek veya görüntülemek için kullanılan akıllıca ve aldatıcı bir teknik. Bir resmin arkasındaki metin veya beyaz arka plan üzerinde beyaz metin olarak tanımlanabilir. Hakiki ve saygın SEO uygulayıcıları hala bu tekniği kullanmak pek olası değildir, ancak yine de ortak ve SEO itibarını merak ediyorlar.

Tüm endüstriler, etiğe dokunan doğal zorlukları tecrübe eder ve bunlara karşı koyarlar. SEO endüstrisi yanıt veriyor ve buna göre etik olmayan uygulamaları benimsiyor.